Naše postele

Naše postele sa vyznačujú najvyššou kvalitou a limitované edície aj nezameniteľným a jedinečným dizajnom luxusného nábytku. Na výrobu postelí používame tvrdé drevo, ktoré sa vyznačuje vysokou pevnosťou a veľkou trvácnosťou. V ponuke máme viacero typov postelí, ktoré je možné vyhotoviť v rôznych rozmeroch a farebných prevedeniach – moreniach. Osobitá štruktúra dreva robí z postele jedinečný kus nábytku. Vďaka rôznym odtieňom dreva bude konečný produkt pôsobiť veľmi nadčasovo a moderne.

Brestové postele

Brestové postele vyrábame v limitovanej edícii v jedinečnom dizajne a originálnom spracovaní v hrúbke 40 mm. Brestové drevo je tvrdé, húževnaté s veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami a trvanlivosťou min. 30 rokov. Farebná rozdielnosť v štruktúre dreva a nízky podiel brestového dreva v našich lesoch ho predurčuje na výrobu unikátneho luxusného nábytku v limitovaných sériach.

Dubové a smrekové postele RUSTIK

Postele z edície RUSTIK sa vyznačujú výraznou až hrubou štruktúrou dreva, malými aj veľkými vrastenými hrčami a otvorenými prasklinami. Vďaka neopakovateľnosti kresby dreva a rustikálnemu vzhľadu je každá doska exkluzívneho nábytku originálna a nenapodobiteľná. Rustikálny štýl vnesie do interiéru prirodzenú eleganciu s dotykom prírody. V našej edícii RUSTIK nájdete dubové a smrekové postele, novinkou sú nočné stolíky a komody.

Postele z jadrového buka

Voľba postelí z jadrového buka je múdrou investíciou, ktorá zaistí vaše pohodlie a spokojnosť. Drevo z jadrového buka sa vyznačuje svojou osobitou štruktúrou. Jadrový buk je vnútorná tmavšia časť bukového dreva s nižším obsahom vody, ktorá plní statickú funkciu. Svojou hustotou sa radí medzi ťažké drevá s vysokou odolnosťou. Vysoký obsah konzervačných látok zabezpečuje jadrovému buku oproti masívnemu bukovému drevu oveľa vyššiu trvanlivosť.

Postele z masívneho buka

Postele vyrábané z cinkovanej škárovky s vysokou kvalitou spracovania zaisťujú štandard, ktorý uspokojí aj náročného zákazníka. Sú charakterizované ako masívne postele vyrábané lepením hranolkov (lamiel) v pozdĺžnej aj priečnej osi cinkovým spojom. Vďaka týmto spojom sú stabilnejšie a odolnejšie ako masívne drevo. Výhodou postelí z cinkovanej škárovky oproti masívnemu drevu v jednom kuse je aj cena, priestorová stálosť a ekologickosť.

Čalúnené postele

Novinkou v našom portfóliu sú luxusné čalúnené postele s celomasívnou drevenou konštrukciou rámu postele. Ich veľkou výhodu je široká škála farebných verzií, výber troch výškových variácií zadných čiel, výber farieb masívnych nožičiek a možnosť dokúpenia úložného priestoru, ktorý je ľahko domontovateľný k stávajúcej posteli. V ponuke nájdete aj nočné stolíky s čalúnenými čielkami, čalúnenú lavicu a taburet.

Povrchové úpravy

Na zvýšenie kvality a vyšperkovanie vzhľadu je nutné posteľ povrchovo upraviť – a to lakovaním alebo olejovaním. Metóda lakovania je založená na nanášaní lakovacích materiálov za účelom vytvrdenia povrchovej vrstvy a jej zušľachtenia. Vysoká tvrdosť, mechanická odolnosť a efektný vzhľad sú vlastnosti lakovanej postele.

Druhou metódou povrchovej úpravy dreva je olejovanie. Na olejovú povrchovú úpravu postele sa používajú vysychavé oleje Natura Oil, ktoré sú zmesou prírodných olejov modifikovaných prírodnými živicami a nearomatických rozpúšťadiel. Povrchová úprava prostredníctvom oleja zvýrazní prirodzenú štruktúru dreva, dodá mu jemnosť a odolnosť.

Výhody našich lakov

1. Ekologické - v zložení našich vodouriediteľných lakov nie sú rozpúšťadlá ani toxické materiály, takže sa môžu bez obáv používať vo vnútorných priestoroch, vrátane detských izieb
2. Nehorľavé - založené na vodnej báze
3. Odolné voči UV žiareniu
4. Jednoduchá údržba

Výhody našich olejovoskov

1. Jednoduchá aplikácia a údržba: handričkou, hubkou, mäkkým štetcom
2. Nedochádza k zdvihnutiu vlákien dreva
3. Príjemný povrch
4. Vysoká odolnosť voči vode a čistiacim prípravkom po vyzretí v priebehu niekoľkých týždňov
5. Bez elektrostatického náboja - výhoda pre alergikov, škôlky a domovy dôchodcov

Produkt pridaný k obľúbeným
Produkt pridaný na porovnanie.