Rošty

Vzhľadom na dôležitosť roštov pri zdravom spánku kladieme veľký význam na výber toho správneho roštu pre Vás. Veľmi radi Vám vyrobíme rošt aj presne podľa Vašich požiadaviek v atypickom rozmere. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

Možné doplnkové vyhotovenia

Úpravy roštovPríplatok
k základnej cene roštu
dĺžka roštu 201 - 210 cm (197 - 206 cm PR)10%
dĺžka roštu 211 - 220 cm (207 - 216 cm PR)20%
ATYP do rozmeru 200x100 cm (196 x 99,5 cm)15%
zvýšené bočnice (príplatok k základnej cene roštu)13,15 € (s DPH)
5V - zdvojené lamely na spevnenie stredovej časti s nastavením tvrdosti7,23 € (s DPH)
K - "HLAVA" polohovanie pod hlavou pri nepolohovateľných roštoch do šírky 120 cm22,61 € (s DPH)
2K - "2 x HLAVA" polohovanie pod hlavou dvakrát - 2 x zalomená, do max. šírky roštu 120 cm - polohovateľné rošty HN22,61 € (s DPH)
2K - "2 x HLAVA" polohovanie pod hlavou dvakrát - 2 x zalomená, do max. šírky roštu 120 cm - nepolohovateľné rošty44,31 € (s DPH)
N-výklop - systém umožňujúci polohovanie a prístup do úložného priestoru vyklopením roštu spredu28,03 € (s DPH)
príplatok za bezdrôtové ovládanie13,15 € (s DPH)
Viete prečo sú rošty dôležité?

Naše telo pravidelne potrebuje kvalitný a výdatný spánok, aby sa dokázalo dobre regenerovať. Túto funkciu plní v noci počas spánku. Aby bol váš spánok zdravý a vy ste sa ráno cítili oddýchnutí, potrebujete kvalitnú posteľ s matracom a roštom. Rošty do postele sú rovnako dôležité ako samotná posteľ či matrac. Počas spánku zabezpečujú vášmu telu správnu polohu, stabilné vetranie matraca, odparovanie vlhkosti a dlhú životnosť matraca. Kvalitný rošt by mal zabezpečiť aj ergonomickú polohu tela - medzi tie najlepšie rošty patria lamelové, ktoré sú flexibilné a dajú sa vložiť do akejkoľvek postele.

Rošty do postele - celoživotná investícia

Ani ten najlepší a najdrahší matrac vám neposkytne kvalitný spánok, pokiaľ pod ním nebudete mať vhodný podklad - rošty do postele. Kvalitný lamelový rošt vám vydrží aj celý život, napriek tomu ho odporúčame vymieňať každých 7-10 rokov. Jeho výberu však treba venovať dostatočnú pozornosť a spoznať všetky parametre, ktoré by mal rošt spĺňať. Predovšetkým na ňom netreba šetriť, mali by ste to brať ako investíciu do vášho zdravia. Rošty predlžujú funkčnosť a výdrž matraca, odľahčia ho v zaťažení a zároveň rovnomerne rozložia záťaž. Lamelové rošty sú nevyhnutné najmä pre matrace nižšie ako 16 cm.

Aké rošty vyrábame?

Rošty do postele delíme na latkové - pevné a lamelové - pružné. Najlacnejšie sú latkové rošty, ktoré poskytujú matracu a vášmu telu len základnú funkciu. Ich lamely by nemali byť od seba vzdialené viac ako 6,5 cm - pri väčšej vzdialenosti sa môže váš matrac po čase deformovať. Latkové rošty sa najčastejšie vyrábajú zo smrekového alebo bukového dreva ideálne v kombinácii s pružinovým matracom. Omnoho vyšší komfort však poskytujú lamelové rošty, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších spáčov. Ich lamely vyrábame z najkvalitnejšieho dreva zo sibírskej brezy. Ideálny počet lamiel je okolo 28 - čím ich je viac, tým kvalitnejšiu oporu poskytuje rošt v posteli. Vhodné matrace pre lamelové rošty sú penové a latexové - všetky sú mäkké a ohybné. Všetky naše rošty značky EcoDrev spĺňajú najvyššie nároky na kvalitu overené dlhoročnými skúsenosťami výroby a použitými materiálmi.

Polohovateľné rošty

Mnoho ľudí v posteli nielen spí, ale aj relaxuje pri knihe či filme. Pre týchto ľudí je výborná voľba polohovateľný rošt. Tento typ polohovacích roštov ocenia aj starší ľudia či osoby so zdravotnými ťažkosťami chrbtice. Pre polohovateľné rošty je nutné mať ohybnejší matrac, ktorý bude dobre kopírovať jeho polohu - úplne nevhodný je pružinový matrac. Jednoduchší rošt má polohovanie len pre hlavu či nohy, zložitejší rošt umožňuje polohovanie roštu do viacerých polôh. Aj ženy vo vysokom štádiu tehotenstva ocenia polohovateľné rošty - najmä funkciu polohovania nôh. Ak si chcete dopriať maximálne pohodlie a komfort, vyberte si luxusné elektricky polohovateľné rošty, ktoré budete ovládať pomocou diaľkového ovládača.

Správny rošt do vašej postele

Na posteľ je možné umiestniť zvyčajne všetky typy roštov - latkové (smrekové, bukové) a lamelové (pevné, polohovateľné, motorové, výklopné). Na postele s pevným latkovým roštom väčšinou používame pružinový matrac, na lamelový rošt zase zvyčajne používame penové alebo latexové matrace. Výhody polohovacieho roštu ocenia určite aj starší ľudia s obmedzenou pohyblivosťou.

Produkt pridaný k obľúbeným
Produkt pridaný na porovnanie.